O nás

Kdo jsme a co děláme

Taneční skupina FLAMINGO vznikla v roce 2019, v tanečním oboru však trenérský tým působí již dlouhá léta. Hlavní trenérky mají všechny zkušenosti jako aktivní mažoretky z předních českých týmů (AMA Opava, SZUŠ Jeseník, Taneční studio Lenky Bachové) a zároveň bohaté zkušenosti jako trenérky týmů, které sbíraly úspěchy v různých tanečních asociacích. Nyní působíme pod TJ Sokol Brno I, Sokolskou Všestranností Brno I.

Oborově jsme zaměřeni především na „moderní mažoretku“. Co si pod tím představit?

Moderní mažoretkový sport je jakousi fúzí různých tanečních oborů. Základem je kvalitní pohybová průprava (propnuté špičky, správný nášlap, ladné pohyby, piruety…), správné držení těla – tyto prvky jsou převzaty především z klasického baletu.

Nezbytností je zvládnutí speciálního náčiní mažoretky – hůlky (baton) a třásní (pom pom). Další důležitou částí je gymnastika; mažoretka musí být pružná, obzvláště na náčiní POM POM jsou kladeny vysoké nároky na správné zvládnutí gymnastických a akrobatických prvků. Dle typu choreografie se přidávají také prvky nejrůznějších tanečních stylů.

Naše skupina se aktuálně zaměřuje na tyto obory:

  • Baton (hůlka – „moderní mažoretka“)
  • Pom pom (třásně – „moderní mažoretka“)

Náš tým

Romana Mravcová

trenérka – baton, pom pom

email: tsflamingobrno@gmail.com

mobil: +420 774 460 236

 

Markéta Radová

trenérka – baton, pohybová průprava, gymnastika

email: tsflamingobrno@gmail.com

 

Radka Hanáková

trenérka – baton se specializací na twirling

email: tsflamingobrno@gmail.com